Petr Walaski

Petr Walaski

 
 

Petr se pohybuje na poli bojových umění a prevence násilné kriminality již 30 let.  

Začínal ve 12 letech v oddílu karate Třinec. V patnácti letech se stal reprezentantem ve sportovním zápase kumite bez rozdílu stylu, a jeho prvním startem bylo mistrovství Evropy, kde obsadil 4. místo. Stálým členem české reprezentace všech stylů karate v kumite byl až do svých 21 let. 

V 18 letech se stal šéftrenérem celého třineckého oddílu, který v té době platil za špičku v České republice (6 členů oddílu bylo v národním výběru všech stylů karate).  Mezi jeho svěřenci byli kupříkladu mistři i vicemistři Evropy. Pomyslné mety „černého opasku“ 1. dan dosáhnul ve svých 19 letech.    

Po ukončení sportovní karate kariéry se rozhodl studovat i jiné systémy zaměřené na reálnou sebeobranu. Postupně prošel několika systémy, například aikidem, judem, thajským boxem. Jako komplexní realistický sebeobranný systém mu však učaroval až Wing Tsun, kterému se naplno věnuje již 20 let.   

Petr je rovněž velmi aktivní v pořádání kurzů a seminářů v oblasti prevence násilné kriminality, zejména kriminality páchané na dětech, jakými jsou šikana, kyberšikana, únosy dětí apod. Tomuto tématu věnoval i obsah své Bakalářské práce na Ostravské univerzitě v Ostravě. 

Dnes je Petr mimo jiné hlavním trenérem škol Wing Tsun v Ostravě, Českém Těšíně a Třinci.