Latosa Escrima – koncept, který funguje!

Latosa Escrima – koncept, který funguje!

Je známo, že Latosa Escrima využívá k zesílení svého bojového potenciálu a efektivity prakticky jakýkoliv vhodný předmět, ať už se jedná o nůž, taktické pero, mačetu nebo obyčejný klacek či násadu od smetáku. Tyto předměty však samy o sobě nebezpečné nejsou. Funkční pro boj a sebeobranu se stávají až ve chvíli, kdy je do rukou vezme člověk. A právě člověk, který chce dokonale využívat potenciál zbraně, musí nejdříve „vyladit“ své tělo a mysl v oblasti rovnováhy, síly, rychlosti či načasování. Latosa Escrima je konceptem, který takovéto vyladění těla a mysli bojovníka rozvíjí a zároveň umožňuje přenositelnost využívaných pohybů prakticky na jakýkoliv předmět či zbraň.

Tento přístup zaručí, že ve chvíli emočního vypětí, strachu či paniky, kdy racionální myšlení ustupuje tomu emočnímu, a vy nejste schopni vymyslet racionální obranu, nejste schopni vzpomenou si ani na jedinou vhodnou techniku, se vaše „vyladěné“ tělo zachová správně a z problému Vás vytáhne, a pokud to bude nezbytné i za pomoci zbraně.

Jsme hrdí na to, že se toto umění dostalo i k nám do Slezska a my se jej můžeme učit od těch nejlepších. Za všechny jmenujme mistra escrimadora Zdeňka Kobrleho, který se podstatnou měrou podílí na rozvoji tohoto bojového umění v české republice, nebo velmistra Rene Latosu, zakladatele konceptu Latosa Escrima. Velmistr pravidelně jezdí do České republiky, kde trpělivě a s nadšením předává své znalosti. Přiložené fotografie byly pořízeny na jeho poslední návštěvě v Čechách, která se uskutečnila v říjnu 2018 a na které samozřejmě nechyběli ani zástupci slezských škol.

Latosa Escrima Latosa Escrima Latosa Escrima Latosa Escrima 
 
Latosa Escrima Latosa Escrima Latosa Escrima