„Hongkongský den“

„Hongkongský den“

Minimálně devět hodin cvičení bojového umění Wing Tsun. Zejména délkou výuky se vyznačuje seminář, který naši instruktoři nazývají „Hongkongský den“.

„Cvičit devět hodin pouze s půlhodinovou přestávkou na oběd je bezesporu náročné, nicméně takto dlouhý čas dává možnost důkladného vysvětlení a procvičení vyučovaných témat, a na cvičencích je progres bezesporu znatelný. Pokud bychom měli pocit, že jsme nějaké téma nedotáhli do konce, jsme připraveni zůstat i déle.“ Dodává Petr Walaski, který byl na semináři hlavním instruktorem.

Seminář se skládá ze dvou částí. V první části je vždy téma předem určené, a je společné pro všechny účastníky. Druhá část je pak zaměřena na individuální potřeby jednotlivých účastníků, kteří mají možnost požádat instruktory o vysvětlení či procvičení oblastí Wing Tsun, které jim činí obtíže nebo je zatím pouze dostatečně nepochopili. 

První seminář tohoto typu se odehrál v prostorech školy Wing Tsun Ostrava v sobotu 1. 12. 2018., a další budou následovat vždy v měsíčních intervalech.

Pokud máte chuť si hongkongské Wing Tsun rovněž vyzkoušet, domluvte si zkušební trénink.